Сонячні електростанції в кредит: чому це вигідно для підприємства

Перехід на власну генерацію електроенергії дозволить підприємству розв’язати проблему великих платежів за електроенергію, а знайти кошти досить просто — взяти кредит на СЕС

Кредит на сонячні електростанції в Україні — це дуже ефективний інструмент, який дозволяє запустити власну генерацію електроенергії, навіть не маючи вільних обігових коштів. І хоча вартість сонячної електростанції є досить високою, розрахунки показують, що вона окупиться досить швидко.

Чому вигідно взяти кредит на СЕС?

Основна перевага чому вигідно брати кредит на сонячні електростанції в Україні, бо він потрапляє під дію державної програми «Доступні кредити 5-7-9», що дозволяє суттєво знизити витрати на обслуговування кредиту. Тому що будівництво сонячної електростанції можна визначити як інвестиційний проєкт, спрямований на розвиток бізнесу. З інших переваг слід зазначити:

  • Провідні українські компанії-інсталятори вже мають укладені договори про співпрацю з основними банками України. Тому замовнику необхідно буде лише розробити проєкт та визначитись з його вартістю, а компанія допоможе підібрати банк, який надасть кредит.
  • Банки охоче видають кредити на сонячні електростанції, адже вони досить швидко та легко погашаються, їх видача пов’язана з мінімальними ризиками.
  • Як заставу можна використовувати обладнання сонячної електростанції.
  • Термін кредитування — до 60 місяців, але підприємство, яке взяло кредит на СЕС, може погасити його у досить стислий термін.

Як приклад візьмемо кредит на сонячну електростанцію 50 кВт — мережеву, яка працює на компенсацію споживання. Таку потужність можна порекомендувати для підприємства, яке щомісяця споживає до 10,5 МВт-год електроенергії.

З урахуванням чинного курсу долара її вартість складе близько 920 тисяч гривень, а якщо взяти кредит, то вона зросте до 1,1 млн гривень. Після введення в експлуатацію:

  • СЕС шляхом скорочення закупівель від зовнішніх постачальників у періоди мінімальної генерації (грудень-січень) дозволяє заощаджувати до 10 тисяч гривень, а в період активної генерації (травень-серпень) — до 40 тисяч гривень.
  • У середньому щомісячно сонячна електростанція дозволить заощадити на оплаті електроенергії близько 26,1 тис. гривень, при цьому щомісячний платіж для погашення кредиту становитиме близько 18,3 тис. гривень. В результаті підприємство не тільки повністю погашає кредит коштом заощаджених грошей, а ще й отримує прибуток у розмірі 7,8 тис. грн.
  • Термін повної окупності станції становить близько 3,5 років.

При цьому термін експлуатації станції становить не менше 30 років, тому можна взяти кредит на СЕС, повністю окупити всі витрати протягом 3,5 років і решту часу отримувати чистий прибуток. Яка за весь час експлуатації перевищить позначку 10,6 млн гривень.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button