Пневматичний пробовідбірник зерна: що це таке і як його вибрати

Пневматичний пробовідбірник зерна – це обладнання, яке дозволяє отримати репрезентативну пробу зерна з кузова автомобіля або вагона. Проба зерна відібрана цим пристроєм може бути використана для визначення якості зерна, його вологості, класу, сорту, масової частки домішок та інших параметрів. Пневматичний пробовідбірник зерна працює за принципом інжекції сипучої зернової маси повітряним потоком. За допомогою спеціального зонда, який проникає в насип зерна, відбувається відбір проби, яка потім транспортується повітряним потоком до циклону, де відбувається розділення зерна від повітря. Зерно потрапляє в приймальний бункер, звідки може бути передано до лабораторії для аналізу.

Пневматичний пробовідбірник зерна має багато переваг перед ручним відбором проби або використанням механічних пробовідбірників. Ось деякі з них:

  • Швидкість і зручність. Пневматичний пробовідбірник зерна дозволяє відібрати пробу зерна за декілька хвилин без необхідності використовувати сходи, лопати, мішки та інші ручні інструменти.
  • Репрезентативність і точність. Пневматичний пробовідбірник зерна дозволяє відібрати пробу зерна, яка відображає параметри якості всієї маси зерна в машині. Зонд пробовідбірника зерна проникає в насип зерна по всій висоті і ширині кузова, відбираючи пробу з різних шарів зерна.
  • Безпека і гігієна. Пневматичний пробовідбірник зерна знижує ризик травмування персоналу, який займається відбором проби, оскільки не потрібно здійснювати висотні роботи, піднімати важкі предмети, контактувати з пилом та брудом. Також пневматичний пробовідбірник зерна запобігає забрудненню зерна пилом, бактеріями, грибками та іншими домішками, які можуть потрапити в пробу при ручному відборі.

Як вибрати пневматичний пробовідбірник зерна?

При виборі пневматичного пробовідбірника зерна слід враховувати наступні фактори:

  • Тип транспорту, з якого буде відбиратися проба. Існують пневматичні пробовідбірники зерна, які призначені для відбору проби з автомобілів, вагонів або обох видів транспорту. Залежно від типу транспорту, може змінюватися довжина зонда, кут обертання пробовідбірника, спосіб кріплення пробовідбірника тощо.
  • Об’єм і частота відбору проб. Від цього залежить потужність та продуктивність пневматичного пробовідбірника зерна, а також його розміри та вага. Для підприємств, які приймають великі обсяги зерна, потрібні більш потужні та продуктивні пробовідбірники зерна, які можуть відібрати пробу з кількох машин за один цикл. Для підприємств, які приймають менші обсяги зерна, можна обрати менш потужні.

Автоматичний пробовідбірник зерна Flamingo – це сучасне обладнання, яке дозволяє отримати репрезентативну пробу зерна з будь-якого виду транспорту, включаючи автомобілі, вагони, контейнери та ін. Пробовідбірник зерна Flamingo працює за принципом пневматичної інжекції зерна повітряним потоком, який створюється вентилятором. За допомогою гнучкого зонда, який може обертатися на 360 градусів, відбувається відбір проби з різних точок кузова або вагона. Проба зерна потім транспортується повітряним потоком до циклону, де відбувається розділення зерна від повітря. Зерно потрапляє в приймальний бункер, звідки може бути передано до лабораторії для аналізу.

Якщо ви хочете дізнатися більше про пробовідбірники зерна, ви можете відвідати українську сторінку сайту цього продукту.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button