Особливості визначення місця проживання дитини: що потрібно знати

До 10 років дитини його місце проживання визначається за угодою між батьками або через суд. Якщо дитині вже є 10 років на момент розірвання шлюбу, то з ким жити в подальшому він може вибрати самостійно.

Закон і порядок визначення

Якщо батьки не можуть домовитися самі, тоді їм знадобляться тут послуги юристів. Зазвичай суд не розглядає окремо де буде жити дитина, хто буде його виховувати і утримувати. Ці моменти при розлученні вказуються в заяві при подачі позову, але бувають моменти, коли батько або мати не згодні, що дитина буде проживати з другим батьком.

Батьки мають право самі укласти договір угоди у юриста і визначити дане питання мирним шляхом. У цій же угоді можна детально прописати все обов’язково матері і батька, хто за що повинен відповідати і в яких умовах повинен проживати дитина. Якщо батьки не можуть узгодити це разом, тоді дане питання вирішує орган опіки та піклування або суд.

Якщо суд призначає проживання дитини з одним з батьків, то другий має право зустрічатися з ним в будь-який час і повноцінно брати участь у вихованні і зобов’язаний платити аліменти на його утримання до повноліття. Займатися цим питанням може суд першої інстанції. позивач ініціює судовий процес сам або за допомогою адвоката. Встановлювати місце проживання можна за адресою реєстрації позивача або за місцем фактичного проживання.

Подавати до суду можна відразу з усіх питань: розлучення, місце проживання дитини, аліменти і розділ майна. Якщо в заяві зачіпаються багато моментів, які повинен вирішити суд, тоді краще звернутися за допомогою до юриста. Кваліфікований адвокат допоможе правильно заповнити позовну заяву, зібрати необхідні документи і зробити так, щоб рішення суду було на користь позивача.

Судовий розгляд може тривати від одного місяця і до півроку. Тривалість самого засідання залежить від складності процесу і кількості спірних питань, які необхідно вирішити між подружжям. При вирішенні долі дитини підключають третю незалежну сторону-орган опіки. Вони обстежують умови для проживання обох сторін, враховують думку дитини і збирають інформацію про батьків. Слово за органом опіки може стати вирішальним для винесення рішення суду, але це не означає, що суд вирішить так, як сказав представник опіки.

Звертатися до суду можна самостійно коли між подружжям немає суперечок. Якщо обидва батьки хочуть отримати повну опіку, тоді варто звернутися до адвокатів.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button