Коли показано лікування очної гіпертензії та як воно проводиться

Довгострокове дослідження досліджує фактори ризику глаукоми та варіанти лікування людей з високим очним тиском.Часто описувана як мовчазний злодій зору, глаукома є найпоширенішою причиною незворотної сліпоти у світі. Високий тиск у вічі пошкоджує зоровий нерв, спочатку краде периферичний зір (те, що ви бачите в кутах очей), а потім шкодить центральному зору (те, що ви бачите, дивлячись прямо вперед). Зазвичай люди не помічають жодних симптомів, поки не станеться втрата зору.

Зниження високого очного тиску є єдиним відомим методом лікування для запобігання чи перериванню глаукоми. Але чи потрібно лікувати всіх із вищим, ніж зазвичай, очним тиском? Велике довгострокове дослідження дає деякі підказки, хоча ще не є повною відповіддю.

Якщо ви шукайте алтузан у Києві, переходьте за посиланням – Алтузан 400

В усіх із високим очним тиском розвивається глаукома?

У США глаукома вражає близько трьох мільйонів людей, половина з яких не знає, що вони мають. Офтальмолог може провести комплексне обстеження очей, щоб визначити, чи є у когось глаукома чи ризик її розвитку у майбутньому через високий очний тиск (очна гіпертензія). Дослідження, проведені протягом тривалого дослідження лікування очної гіпертензії (OHTS), показують, що у деяких людей з високим очним тиском ніколи не може розвинутись глаукома, тоді як у інших це станеться.

Запущений у 1994 році як багатоцентрове рандомізоване клінічне дослідження, OHTS продовжує інформувати наше розуміння людей з високим очним тиском, їхнього ризику розвитку глаукоми і того, чи можуть вони приймати ліки для профілактики глаукоми.

Дослідники зареєстрували різноманітну групу з 1636 учасників з очною гіпертонією з 22 місць на всій території США. Для вивчення профілактики глаукоми учасникам було випадково призначено почати або ранні краплі очей, що знижують очний тиск (медикаментозна група), або близьке спостереження (контрольна група).

За п’ять років дані показали, що у 4,4% учасників розвинулася глаукома у групі ліків порівняно з 9,5% у контрольній групі. Це свідчить про те, що раннє використання лікарських очних крапель допомагає затримати більше 50% випадків глаукоми у людей з очною гіпертензією.

На пізніших етапах дослідження контрольна група могла отримувати ліки для зниження очей, щоб побачити, чи може запуск ліків пізніше все ще затримати глаукому; це так. У 20 років близько 49% тих, хто був у контрольній групі, і 42% їх у групі ліків розвивалися глаукома. Однак, оскільки дослідження не було рандомізованим, дослідники не змогли порівняти 20-річне зниження ризику між початковими стартовими групами.

Хто брав участь у дослідженні?

Велика частка учасників дослідження (25%) була чорношкіра, що важливо, тому що меншості історично були недопредставлені в клінічних випробуваннях. Інші учасники були переважно білими. Вік варіювався від 40 до 80 років (у середньому 55 років). За винятком очної гіпертензії, всі учасники пройшли нормальне обстеження очей, нормальний зір та анатомію очей, відому як відкриті кути. Ніхто з них раніше не мав глаукоми.

Чи змінило це дослідження уявлення про те, коли розпочати лікування глаукоми?

На перший погляд, п’ятирічні дані свідчать про те, що у чорношкірих рівень глаукоми вищий, ніж у людей інших рас. Однак ця різниця, що здається, зникла, коли дослідники контролювали такі важливі характеристики, як вік, товщина рогівки, міра, звана розміром чашки зорового нерва, і початкові результати тесту периферичного зору.

Ризик глаукоми, як виявилося, залежав не лише від очного тиску та раси, а й від комбінації результатів обстеження. Ця інформація допомагає лікарям визначити, чи схильна людина з очною гіпертензією низькому, середньому або вищому ризику розвитку глаукоми. Наявність такої інформації може допомогти людям вирішити, коли почати використовувати лікарські очні краплі, щоб запобігти втраті зору або уповільнити його прогрес.

Які обмеження цього довгострокового дослідження?

Дослідження має кілька обмежень:

  1. Учасники випробування зазвичай краще дотримуються ліків та призначення, ніж ті, хто не бере участі, що може зробити реальні по козачі глаукоми вищі, ніж те, що сталося з будь-якою із груп у дослідженні.
  2. Хоч перші п’ять років OHTS були рандомізовані, на пізніших етапах обидві групи могли отримувати ліки для зниження очного тиску. До 20 років більшість учасників використовували ці ліки: близько 81% у групі ліків та 66% у контрольній групі. Це ускладнює порівняння довгострокового ефекту кожного початкового підходу.
  3. З роками виявлення глаукоми покращилося завдяки новим діагностичним тестам, таким як томографія очної когерентності та нещодавно виявлені фактори ризику, такі як гістерезис рогівки. Це може також підтримати пильне очікування як розумний варіант для людей з нижчим ризиком глаукоми на основі комбінації факторів.

І, звичайно, результати дослідження не відносяться до тих, у кого вже є глаукома чи інші захворювання очей, а анатомія очей відома як вузькі кути.

У чому суть?

Загалом, 20-річні подальші дані підтверджують ухвалення рішень щодо профілактичної терапії глаукоми для людей з очною гіпертонією на основі комбінації додаткових результатів обстеження. Люди з великою кількістю факторів ризику, включаючи більш високий тиск в очах, літній вік, більш тонку рогівку, більші розміри чашок зорового нерва та гірші початкові результати тестів периферичного зору, з більшою ймовірністю розвинуть глаукома.

Якщо у вас очна гіпертензія, особливо у поєднанні з декількома іншими факторами ризику, очні краплі, що знижують тиск, або коротка офісна процедура, відома як селективна лазерна трабекулопластика, можуть допомогти запобігти глаукому. Якщо у вас очна гіпертензія і менше додаткових факторів ризику, ви, швидше за все, можете відкласти лікування, якщо регулярно проходитиме обстеження для виявлення ранніх ознак глаукоми. Але оскільки глаукома часто є мовчазним захворюванням, будь-хто, хто має очну гіпертензію, повинен отримувати довічний моніторинг незалежно від статусу лікування.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button