Частотні перетворювачі: основні характеристики, види та вибір

Робота асинхронних двигунів потребує можливості керування обертанням ротором. Цей процес здійснюється за допомогою регулювання напруги за частотою, амплітудою. Щоб можна було виконувати зазначені дії, використовуються частотні перетворювачі.

Види пристроїв

Існує два основних види обладнання для перетворення струму:

  1. Електромашинні, індукційні, що мають безпосередній зв’язок, коли обмотки статора підключаються до мережі по черзі та здійснюється регулювання. Ці займається транзисторний випрямляч. Частота стає нижчою, ніж у мережі живлення. Це простіші варіанти, через конструктивні особливості область їх використання звужується.
  2. Електронні напівпровідникові діють інакше. На першому етапі вони згладжують і фільтрують напругу, потім подається струм на інвертор, де формується потрібна частота і напруга. Такі пристрої називають перетворювачами зі ланкою постійного струму. Частота може бути вище або нижче, ніж показник у ланцюгу, що підводиться, діапазон обертання електромоторів ширше, самі пристрої є більш універсальними, точними.

Залежно від особливостей двигунів та типу перетворення можуть використовуватися перший або другий тип пристроїв.

Вибір

Від вибору потрібного перетворювача залежать показники роботи двигуна, його точність і довговічність. Починати необхідно з визначення потужності електричного двигуна. Під цей параметр підбирається аналогічний показник частотного перетворювача.

Також потрібно визначитися з можливостями навантаження. Уникнути її не вдасться, тому виробники закладають запас за потужністю та надійністю. Вони вказують два параметри: відсоток навантаження від загальної потужності номінального струму та максимальну кількість часу, протягом якого пристрій може витримати подібне відхилення.

Діапазон регулювання обчислюється у відсотках номінальної швидкості. Якщо потрібно відхилення 10% і менше, можна використовувати будь-який вид перетворювача. Для відхилення більшого значення потрібна можливість регулювання двигуна на низьких оборотах.

Також враховуються додаткові можливості та функції частотного перетворювача, його довговічність, точність дотримання параметрів. Враховуються рекомендації виробників обладнання, термін гарантії на пристрої.

Загалом вибір ґрунтується на комплексі факторів, не можна нехтувати будь-яким із них.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button